Kesänäyttelyn hevoslista ja aikataulu (jotain muutoksia päivitetty vrt. näyttelykirje)

Jenni Kurki
5.6.2016

ISLANNINHEVOSNÄYTTELY 10.6.2016, ORIMATTILA

 
     

PERJANTAI 10.6.2016

  
     

12:00-14:00

 

ELÄINLÄÄKÄRINTARKASTUS kaikki kokonaisarvosteltavat sekä jalostukseen tarjottavat oriit, numerojärjestyksessä

12:00-15:00

MITTAUS 3-vuotias ori ja kaikki kokonaisarvosteltavat sekä 3-4-vuotiaat tammat,

numerojärjestyksessä

     

14:30

KOKONAISARVOSTELTAVIEN RAKENNEARVOSTELU numerojärjestyksessä/ Maneesi

 

KOKONAISARVOSTELTAVAT TAMMAT

syntymävuosi

Esittäjä

 

2

Ársól frá Hemlu

2007

Kata Koskela

 

3

Freyja frá Álfhólum

2008

Gudmundur Sigurbjörnsson

 

4

Hrund fra Skefilsstödum 270 ISL

2003

Hanna Laulainen

     

15:00

RAKENNEARVOSTELTAVAT 3-4-VUOTIAAT TAMMAT

  

 

5

Lóa frá Nevala

2013

Tiina Knuutinen

 

6

Lydia frá Artuni

2013

Gudmundur

Sigurbjörnsson

 

7

Svarta-Perla frá Bjardalum

2012

Esittäjä ei vahvistunut

 

8

Lúna frá Hvitabae

2013

Tiiri Knuutinen

 

9

Feila frá Raudabae

2012

Esittäjä ei vahvistunut

 

10

Lífra frá Nevala

2013

Tiina Kotolampi

     

16:20

RAKENNEARVOSTELTAVA 3-VUOTIAS ORI

syntymävuosi

Esittäjä

 

1

Hveiti frá Hakarinne

2013

Outi Aihkisalo

     

16:30

 

Kahvitauko

  
     

17:00

KOKONAISARVOSTELTAVAT, 1. RATSASTUSARVOSTELU/ Ravirata

 

 

 

Ársól frá Hemlu

2007

Kata Koskela

 

 

Freyja frá Álfhólum

2008

Gudmundur Sigurbjörnsson

 

 

Hrund fra Skefilsstödum 270 ISL

2003

Hanna Laulainen

     
     

 

LAUANTAI 11.6.2016

  
     

08:00-14:00

MITTAUS/ Talli, numerojärjestyksessä

  
     

08:00-08:30

KOKONAISARVOSTELTAVAT, 2. RATSASTUSARVOSTELU/ Ravirata

 

8:30

KOKONAISARVOSTELUJEN PALKINTOJENJAKO / Maneesi

 
     
     

8:45

RAKENNEARVOSTELTAVAT numerojärjestyksessä/ Maneesi

 

 

 

1-VUOTIAAT TAMMAT

syntymävuosi

Esittäjä

 

11

Jatning frá Nevala

2015

Tiina Kotolampi

 

12

Neista frá Forsnäs

2015

Katariina Koskiniemi

 

13

Jara frá Nevala

2015

Tiina Kotolampi

 

14

Aradis fra Hennum

2015

Gudmundur Sigurbjörnsson

 

15

Jórunn frá Nevala

2015

Tiina Kotolampi

 

16

Njóla fra Forsnäs

2015

Katariina Koskiniemi

     

10:00

 

1-VUOTIAAT ORIIT

  

 

17

Loftur frá Alfahlid

2015

Gudmundur Sigurbjörnsson

 

18

Jökull frá Nevala

2015

Tiina Kotolampi

 

19

Smari fra Hennum

2015

Gudmundur Sigurbjörnsson

 

20

Núpur fra Forsnäs

2015

Katariina Koskiniemi

 

21

Thórbangsi frá Reynirholti

2015

Gudmundur Sigurbjörnsson

 

22

Jón frá Nevala

2015

Tiina Kotolampi

 

23

Bylur fra Hennum

2015

Gudmundur Sigurbjörnsson

 

24

Dynjandi frá Silfveräng

2015

Magnus Jónsson

 

25

Jonas frá Nevala

2015

Tiina Kotolampi

 

26

Byr fra Hennum

2015

Gudmundur Sigurbjörsson

     

12:15

 

LOUNAS

  
     

13:00

 

2-VUOTIAAT TAMMAT

  

 

27

Kórona frá Nevala

2014

Tiina Kotolampi

 

28

Aldís frá Gungdal

2014

Gudmundur Sigurbjörnsson

 

29

Kesja frá Nevala

2014

Tiina Kotolampi

     
     

13:40

 

2-VUOTIAAT ORIIT

  

 

30

Leó frá Dofri

2014

Magnus Jónsson

 

31

Siguroddur frá Dynum

2014

Juha Kontio

 

32

Hildingur frá Nordurstjörnu

2014

Magnus Jonsson

 

33

Illusio frá Mickelsbacka

2014

Esittäjä ei vielä tiedossa

 

34

Dugur frá Tupasvilla

2014

Magnùs Jónsson

     

14:45

 

PALKINTOJEN JAKO JA PARHAAN VARSAN VALINTA/ Maneesi

 

15:00

 

Näyttely loppuu