Oriinpitäjien yhteystiedot

Askur frá Vididal
Oriinpitäjä: Ria Ahto, Eurajoki, Satakunta
Yhteystiedot:  0405544815, ruuttu10@gmail.com

 

Freir frá Kaakkola 85 ISL, FI2009112002
Oriinpitäjä: Anita ja Pekka Kaakkola, Loppi, Etelä-Häme
Yhteystiedot:  0400498777, anita@kaakkola.com
Kotisivu: www.kaakkola.com

 

Gammur frá Neðra-SeliIS2001181100
Oriinpitäjä: Tarja Nordman, Kirkkonummi, Uusimaa
Yhteystiedot:  040 7323444, tarja.nordman@gmail.com
Kotisivu: http://www.gammur.suntuubi.com

 

Glettingur frá Steinnesi, IS2001156297
Oriinpitäjä: Jenny Öster, Forssa
Yhteystiedot:  0407591850, jenny.oster@gmail.com
Kotisivu: https://www.facebook.com/glettingur

 

Grásteinn frá Brekku, Fljótsdal, IS2001175261
Oriinpitäjä: Anki Väyrynen, Kirkkonummi
Yhteystiedot:  0405689935, anki@ankisstall.fi
Kotisivu: http://ankisstall.fi/se/grsteinn2.html

 

Fengur frá Suluholti 35 ISL, IS1999187484
Oriinpitäjä: Saija & Juha Kontio, Nurmijärvi, Uusimaa
Yhteystiedot:  040-5511867/Saija, 040-5161857/Juha, dynur@hotmail.com
Kotisivu: dynur.weebly.com

 

Fylkir frá Sannikko 40 ISL, 
Oriinpitäjä: Reeta Vaha, Mikkeli, Etelä-Savo
Yhteystiedot:  0505204061, reeta.vaha@gmail.com

 

Hraunar frá Austurkoti 73 ISLIS2006182650
Oriinpitäjä: Päivi Halonen, Istunmäki, Konnevesi
Yhteystiedot: 0405206807, frapirsos@gmail.com

 

Hrimfaxi från Flottatjärn, SE2005105034
Oriinpitäjä: Johanna Ihalainen, Ylöjärvi, Pirkanmaa
Yhteystiedot: 0405868769, josu.ihalainen@gmail.com
Kotisivu: http://www.tuulensillantalli.fi/tallin_vaki/hevoset/hrimfaxi-fran-flottatjarn

 

Ísar frá Strandarhjáleigu 74 ISL, IS2006184882
Oriinpitäjä: Anne Nieminen, Nurmijärvi
Yhteystiedot: 0449740269, anne.p.nieminen@elisanet.fi

 

Kapall frá Kálfholti 92 ISL, IS2006186562
Oriinpitäjä: Minna Tihinen, Ylöjärvi, Pirkanmaa
Yhteystiedot:  0500182388, minna.tihinen@nokiantyres.com

 

Logandi frá Ekru, IS2008125434
Oriinpitäjä: Katri Pirttijärvi, Jämsä
Yhteystiedot:  0400 693 624, katri.pirttijarvi@kolumbus.fi
Kotisivu: www.pirttijarvi.fi

Magnus fra Guldbæk 43 ISL, DK199910577
Oriinpitäjä: Viivi Soimes, Kotka
Yhteystiedot:  0407777428, viivi.soimes@hotmail.com
Kotisivu: www.kapukallio.fi/jalostusori

Narri frá Vestri-Leirargördum, IS2006135469
Oriinpitäjä: Jenni Kurki, Nurmijärvi, Uusimaa
Yhteystiedot: 0445045590, info@glaesihross.com

Rödull frá Holtsmula 1 42 ISL, IS2001186686
Oriinpitäjä: Saija & Juha Kontio, Nurmijärvi, Uusimaa
Yhteystiedot:  040-5511867/Saija, 040-5161857/Juha, dynur@hotmail.com
Kotisivu: dynur.weebly.com, www.facebook.com/RodullFraHoltsmula1

Sæthór frá Sæfelli, IS2010187250
Oriinpitäjä: Hanna Leppänen, Ylöjärvi, Tuulensillan talli 
Yhteystiedot:  0405859266, hanna.t.leppanen@gmail.com,

Sólfari frá Réttarholti 98 ISLFI2012117001
Oriinpitäjä: Jenni Kurki, Nurmijärvi, Uusimaa
Yhteystiedot: 0445045590, info@glaesihross.com
Kotisivu: http://glaesihross.com/solfari_fra_rettarholti.html

 

Thrymur från Järsta, SE1998100507
Oriinpitäjä: Johanna Koivunen, Urjala, Pirkanmaa
Yhteystiedot: 0405708314, johanna.koivunen@saunalahti.fi
Kotisivu: www.sommarbo.com
 

Thór från Järsta, SE2003104825
Oriinpitäjä: Arnella Nyman, Nurmijärvi, Uusimaa
Yhteystiedot: 0405331933, arnella.nyman@gmail.com
Kotisivu: http://nellaradoilla.blogspot.fi/p/blog-page_7.html
 

Tóti från Gategården
Oriinpitäjä: Alfur-talli, Pälkäne
Yhteystiedot: 0405002234, alfurtalli@kolumbus.fi

 

Viljar frá Skarði 23 ISL
Oriinpitäjä: Alfur-talli, Pälkäne
Yhteystiedot: 0405002234, alfurtalli@kolumbus.fi

 

Yngvi från Åleby
Oriinpitäjä: Oona Ylipuranen, Jyväskylä, Keski-Suomi
Yhteystiedot: 0407705481, oona.ylipuranen@gmail.com
Kotisivu: www.yngvi-aleby.blogspot.fi
 

 


Päivitetty: 12.6.2017, päivitä tietosi listaan