ISLANNINHEVOSNÄYTTELY 15.-17.5.2015, ORIMATTILA - AIKATAULU JA OSALLISTUJALISTA

Jenni Kurki
28.4.2015

PERJANTAI 15.5.2015

12-20:00 ELÄINLÄÄKÄRINTARKASTUS, kaikki kokonaisarvosteltavat sekä jalostukseen tarjottavat 3-4-vuotiaat oriit / Talli

15-20:00 MITTAUS kaikki kokonaisarvosteltavat sekä jalostukseen tarjottavat oriit, numerojärjestyksessä / Talli

16-18:45 KOKONAISARVOSTELTAVIEN RAKENNEARVOSTELU numerojärjestyksessä / Maneesi

KOKONAISARVOSTELTAVAT TAMMAT

1 Steina frá Kaakkola (2011) esittäjä: Jenni Kurki

2 Victoria frá Nordurstjörnu (2010) esittäjä: Gudmundur Sigurbjösson

3 Rimma frá Dynum (2010) esittäjä: Juha Kontio

4 Hera frá Terra (2010) esittäjä: Jenni Kurki

5 Fidrildi frá Hennum (2009) esittäjä: Gudmundur Sigurbjörnsson

6 Eida frá Haeli (2007) esittäjä: Nicola Bergman-Kankaala

7 Elli frá Sommarbo (2010) esittäjä: Jenni Kurki

8 Naela frá Vidarbrekku (2009) esittäjä: Gudmundur Sigurbjörnsson

9 Raema frá Grafarkoti (2007) esittäjä: Kati Summa

10 Dimma frá Sidu (2003) esittäjä: Gudmundur Sigurbjörnsson

 

KOKONAISARVOSTELTAVAT ORIIT

11 Freir frá Kaakkola (2009) esittäjä: Guttormur Àrmannsson

12 Fylkir fra Sannikko (2003) esittäjä: Annika Kyrklund

 

KOKONAISARVOSTELTAVAT RUUNAT

13 Mercurius frá Stenkullagård (2010) esittäjä: Gudmundur Sigurbjörnsson

19:00-21:00 KOKONAISARVOSTELTAVAT, 1. RATSASTUSARVOSTELU numerojärjestyksessä / Ravirata

 

LAUANTAI 16.5

9-11:30 MITTAUS / Talli

9:30-12:00 RAKENNEARVOSTELTAVAT numerojärjestyksessä / Maneesi:

TAMMAT, 3-4 VUOTIAAT

14 Héla frá Kaakkola (2012), esittäjä: Pekka Kaakkola

15 Sigurdis frá Bjarkdalum (2012), esittäjä: Gudmundur Sigurbjörnsson

16 Stella frá Latva (2012), esittäjä: Outi Aihkisalo

17 Ögn frá Björklund (2012), esittäjä: Johanna Pomrén

18 Áróra frá Terra (2011), esittäjä: Jenni Kurki

19 Illusía frá Ártúni (2011), esittäjä: Piia Pensikkala

 

TAMMAT, 5-VUOTIAAT JA VANHEMMAT

20 Rúmba frá Mariubrekku (2010), esittäjä: Minna Tihinen

21 Sunna frá Terra (2009), esittäjä: Jenni Kurki

22 Funa frá Alfahlid (2009), esittäjä: Emmi Tompuri

 

RUUNA, 4 VUOTIAS

23 Viktor frá Talma, esittäjä: Jenni Kurki

 

12:00-13:00 Lounas

 

13-14:00 RAKENNEARVOSTELTAVAT JATKUU numerojärjestyksessä / Maneesi:

ORIIT, 3-4 VUOTIAAT

24 Bródir frá Kolsarby Gård (2011), esittäjä: Magnús Jónsson

25 Adam frá Réttarholti (2011), esittäjä: Viivi Soimes

26 Gullnir frá Minnuborg (2011), esittäjä: Magnus Jonsson

 

ORI, 5-VUOTIAAT JA VANHEMMAT

27 Entro frá Kaakkola (2010) esittäjä: Guttormur Àrmannsson

14-14:30 PALKINTOJENJAKO JA PARHAAN NUOREN VALINTA /Maneesi

15-16:30 KOKONAISARVOSTELTAVAT, 2. RATSASTUSARVOSTELU / Ravirata

17-17:30 KOKONAISARVOSTELUJEN PALKINTOJENJAKO / Maneesi

 

SUNNUNTAI 17.5.2015

8-14:00 MITTAUS numerojärjestyksessä / Talli

8:30-11:30 VARSOJEN ARVOSTELU numerojärjestykessä / Maneesi

1-VUOTIAAT TAMMAT

28 Blida frá Sommarbo, esittäjä: Magnús Jónsson

29 Muska frá Forsnäs, esittäjä: Katariina Koskiniemi

30 Brynja frá Sjökulla, esittäjä: Jenni Kurki

31 Hafmey frá Huovila, esittäjä: Annastiina Jäppinen

32 Myrkva frá Forsnäs, esittäjä: Katariina Koskiniemi

33 Nía frá Bjartavatni, esittäjä: Jenni Kurki

34 Salome frá Stenkullagård, esittäjä: Gudmundur Sigurbjösson

35 Spaka frá Brynhildr, esittäjä: Jenni Kurki

36 Tilda frá Sommarbo, esittäjä: Magnús Jónsson

 

1-VUOTIAAT ORIIT

37 Álfrödull frá Dynum, esittäjä: Annastina Wahtera

38 Geysir frá Silfveräng, esittäjä: Gummi Sigurbjörnsson

39 Baltasar frá Tallbo, esittäjä: Magnús Jónsson

11:30-12:30 Lounas

12:30-15:30 VARSOJEN ARVOSTELU JATKUU / Maneesi

1-VUOTIAAT ORIIT JATKUU

40 Barmi frá Gliti, esittäjä: Minna Toivonen

41 Hilmir frá Hennum, esittäjä: Gudmundur Sigurbjösson

42 Illusio frá Mickelsbacka, esittäjä: Magnus Jónsson?

43 Maharadza fra Hennum, esittäjä: Gudmundur Sigurbjösson

44 Mokkur fra Forsnäs, esittäjä: Katariina Koskiniemi

45 Prudur frá Gliti, esittäjä: Minna Toivonen

46 Romeo frá Hennum, esittäjä: Gudmundur Sigurbjösson

47 Siguroddur frá Dynum, esittäjä: Juha Kontio

 

2-VUOTIAAT TAMMAT

48 Lydia frá Artuni, esittäjä: Piia Pensikkala

49 Snjór frá Myyry, esittäjä: Saimi Mettinen

 

2-VUOTIAAT ORIIT

50 Demantur frá Urholin, esittäjä: Outi Aihkisalo

51 Skirnir frá Aarnihaga, esittäjä: Tarja Tiainen

52 Tývar frá Morgunsol, esittäjä: Magnús Jónsson

15:30-16 PALKINTOJEN JAKO JA PARHAAN VARSAN VALINTA / Maneesi