Maajoukkuevalmennusinfoa - viikonlopun ohjelma

Kristiina Virolainen
29.3.2012

Maajoukkuevalmennus ja -katselmus maalis-huhtikuu 2012

Maajoukkuevalmennus jatkuu, valmentajaksi ensi viikonloppuna on tulossa islantilainen Sölvi Sigurðsson, jonka kanssa uskomme tekevämme viikonlopun aikana sopimuksen kaudelle 2012.

Sölvi on kokenut kilparatsastaja ja ratsastuksen opettaja. Hän on toiminut hevostreenarina sekä itsenäisesti, että muiden palveluksessa. Hän on opettanut Islantilaisessa hevoskoulu Hólarissa, sekä pitänyt kursseja mm. Islannissa, USA:ssa ja Ruotsissa.

Sölvi on kilpaillut menestyksekkäästi vuosien ajan hyvin sijoituksin Islanninmestaruus- ja Landsmót -tasolla. Kilpailukausi 2012 on alkanut todella hyvin, Sölvi on mm. tällä hetkellä toisena Pohjois-Islannin mestarien liigassa.

Valmennukset ovat Kuumassa ja yeisö voi vapaasti seurata valmennuksia. Teorialuennot ovat vain valmennettaville (sekä esim. junioreiden vanhemmille) avoimet.

Aikataulu ja osallistujat
(muutokset mahdollisia):                                                         

Group B            Saturday-Sunday    31.3-1.4.2012                  

Edda Ollikainen                           Hördur fra Oddholi                   
Ann-Christine Väyrynen         Grásteinn frá Brekku               
Guttormur Armannsson         Gandur frá Víkberga                
Anna Oksanen                            Öfgi frá Kotströnd                     
Tanja Ufer        Sóldan frá Kuuma                     
Oona Ylipuranen                        Undri frá Furuvatni  
Minna Tihinen Djakni fra Feti                  
Arnella Nyman                            Skardi frá Kvistum (only Saturday)                  
Juha Kontio     Álfur frá Rettarholti (only Saturday)               
 

Group A            Sunday-Monday    1.-2.4.2012                   

Marjatta Kojo Soldis fra Gliti 
Jenny Öster     Glettingur frá Steinnesi          
Annastiina Jäppinen  Frosti fra Breidabolsstad     
Liisa Leppänen     Hraunar frá Austurkoti
Jenni Kurki       Heidur frá Eilifdskogi                
Nicola Bergman-Kankaala  Ási fra Guldbaek /Keilir från Gröna Gången/Bruni fra Suluholti

Annika Kyrklund     Freya frá Terriniemi                 
Riikka Räihä     Auður frá Narfastöðum (only Monday)  

                                                         

Saturday                                       

9:00-9:30                                        Meeting
9:30                     9:50                     Lesson 1 Oona
9:50                     10:10                  Lesson2 Edda
10:30                  10:50                  Lesson 3 Anki
10:50                  10:55                  Pause
10:55                  11:15                  Lesson 4 Gutti
11:15                  11:35                  Lesson 5 Anna
11:35                  11:55                  Lesson 6 Tanja
11:55                  12:00                  Pause
12:00                  12:20                  Lesson 7  Minna
12:20                  12:40                  Lesson 8 Nella
12:40                  13:00                  Lesson 9 Juha
13:00                  15:30                  Lunch & Theory
15:30                  15:50                  Lesson 1 Oona
15:50                  16:10                  Lesson 2 Edda
16:10                  16:30                  Lesson 3 Anki
16:30                  16:35                  Pause
16:35                  16:55                  Lesson 4 Gutti
16:55                  17:15                  Lesson 5 Anna
17:15                  17:35                  Lesson 6 Tanja
17:35                  17:40                  Pause
17:40                  18:00                  Lesson 7  Minna
18:00                  18:20                  Lesson 8 Nella
18:20                  18:40                  Lesson 9 Juha                                                       

Sunday                                          

8:00                     8:30                     Lesson 1 Oona
8:30                     9:00                     Lesson 2 Minna
9:00                     9:30                     Lesson 3 Anki
9:30                     10:00                  Lesson 4 Gutti
10:00                  10:05                  Pause
10:05                  10:35                  Lesson 5 Anna
10:35                  11:05                  Lesson 6 Tanja
11:05                  11:35                  Lesson 7 Edda
11:35                  12:45                  Lunch Group B leaves, Group A begins
12:45                  13:15                  Meeting
13:15                  13:45                  Lesson 1 Jenni
13:45                  14:15                  Lesson 2 Niki
13:30                  14:00                  Lesson 3 Annika
14:00                  14:05                  Pause
14:05                  14:35                  Lesson 4 Annastiina
14:35                  15:05                  Lesson 5 Liisa
15:05                  15:35                  Lesson 6 Jenny
15:35                  16:05                  Lesson 7 Jatta
16:30                  17:30                  Theory

Monday                                        

8:00                     8:20                     Lesson 1 - Niki
8:20                     8:40                     Lesson 2 Jenni
8:40                     9:00                     Lesson 3 Annika
9:00                     9:20                     Lesson 4  Annastiina
9:20                     9:25                     Pause
9:25                     9:45                     Lesson 5 Liisa
9:45                     10:05                  Lesson 6 Jenny
10:05                  10:25                  Lesson 7 Riikka
10:25                  10:45                  Lesson 8 Jatta
10:45                  10:50                  Pause
10:50                  11:10                  Lesson 1 Niki
11:10                  11:30                  Lesson 2 Jenni
11:30                  12:00                  Lunch
12:00                  12:20                  Lesson 3 Annika
12:20                  12:40                  Lesson 4 Annastiina
12:40                  13:00                  Lesson 5 Liisa
13:00                  13:05                  Pause
13:05                  13:25                  Lesson 6 Jenny
13:25                  13:45                  Lesson 7 Riikka
13:45                  14:05                  Lesson 8 Jatta